Party Luck Points
m
Loader image
Loader image
Back to Top

A03E14 – Atentát

A03E14 – Atentát

Po úspešnom vyčistení Pálenice megier sa hrdinovia presunuli do hostinca s názvom Pajzlu, v ktorom boli usadení ďalší členovia Zubov murény – vrátane šéfa Tsurlagolskej bunky Stomila. Po veľmi krátkom súboji, kedy Bon Bardina väčšinu nepriateľov zlikvidovala dobre umiestneným Fireballom, sa hrdinom podarilo upokojiť majiteľa krčmy Egdona, slovami a zľaťákmi. Následne získali ďalšie informácie o fungovaní Zubov murény v jeho krčme a v Tsurlagole.

Pri prehľadávaní mŕtvol našli dokumenty potvrdzujúce, že v Tsurlagolskej rade sú nezhody, ktoré prerástli do silnej nevraživosti. Jeden z členov Rady – Grom Stahar – si u Zubov murény objednal vraždu lady Arthen. Družina ešte prehľadala dom oproti Pajzlu, v ktorom mali Zuby murény základňu. Teraz už prázdny dom sa rozhodli využiť ako sirotinec pod vedením bývalej Stomilovej slúžky a v truhlici s korisťou našli niekoľko celkom zaujímavých predmetov (okrem iného aj krásny a účinný obojok pre Ňufka).

Po prehľadaní základe Zubov murény sa družina rozhodla ísť varovať Lady Arthen pred možným atentátom. Lady ich privítala v záhrade spolu s Anastasiou. Počas rozhovoru sa zrazu rozpútal boj – pre lady si prišli asasíni. Okrem družiny sa do boja na prekvapenie všetkých zapojila aj samotná lady narábajúc s obrovským obojručným mečom ako s páratkom. A párala s ním asasínov ako nič.

Lady Arthen sa po vypočutí posledného preživšieho asasína družine Slobodných predstavila vo svojej skutočnej podobe – ako krištáľová dračica! Požiadala družinu, aby zachovala jej tajomstvo. Lady Arthen sa išla pripraviť na stretnutie s Gromom Staharom, zohnať mestskú gardu a urobiť poriadky. Vtedy sa družina dozvedela ďalšie tajomstvá, ktoré im prezradila Tasia. Potom sa spoločne vydali za Gromom Staharom, ktorý sa ani veľmi nevzpieral, bol uvrhnutý do väzenia a družina Slobodných sa tak postarala o zabránenie vládneho prevratu v Tsurlagole.

Zdieľanie

Žiadne komentáre

Možnosť pridávať komentáre je momentálne uzamknutá.