Party Luck Points
m
Loader image
Loader image
Back to Top

A05E01 – Nečakaný úder

A05E01 – Nečakaný úder

Po boji sa družina rozhodla, že prespí v Procampure. Yolan všetkých premiestnil teleportačným kruhom do Citadely. Tam sa znovu stretli s Veľkou trojkou, povedali im o boji aj o tom, čo sa stalo s Ashirokunom. Hamayarch potom určil Yolana ako osobu, ktorá bude dozerať na výskum Pataikala a Ashirukonovych pozostatkov. Cesty družiny s ním sa tým pádom rozišli.

    Nasledujúci deň strávili naši hrdinovia nákupmi predmetov a materiálov do nasledujúcich dobrodružstiev. Večer sa vrátili k teleportačnému kruhu, kde sa stretli s delegáciou z Turmishu, vedenou sanom Dokanom, ktorá išla vybavovať podmienky spojenectva. Hamayarch potom družinu premiestnil naspäť do podmorskej skrýše, kde už boli výskumníci. Jedným z nich bol Walter White, mladý akolyta a veľký fanúšik družiny. Po krátkom a rozpačitom rozhovore mu družina povedala, že si ho vyžiadala do skrýše, čo ho nesmierne potešilo. Po vyplávaní na hladinu a nalodení sa nastavil kurz Dratosan. Plavba trvala 7 dní, počas ktorých Haldaer s Emdrakom vyrobili hŕbu pomerne účinných výbušnín.

    Keď družina dorazila do Dratosanu, s hrôzou zistila, že mestečko je zničené a medzi obeťami našli viaceré známe tváre – napríklad aj tetu Vartovú. Krátko na to sa objavil aj Lord Dratos s preživšími, od ktorých sa dozvedeli, že zničenie mestečka má na svedomí Nerxus so svojimi pirátmi. Ten sa vrátil do svojej skrýše, kde nenašiel ani svoje lode, ani svojich mužov. Prišiel preto do Dratosanu, obyvatelia sa mu však postavili na odpor a začal boj. A hoci museli Dratosanci ustúpiť, spôsobili mu nemalé straty a vážne mu poškodili loď. Keď sa to družina dozvedela, okamžite sa znovu nalodili a vydali sa smerom na ostrov Anchorage, pretože od svojej posádky, ktorá Nerxovi kedysi slúžila, vedeli, že pokiaľ má poškodenú loď, bude ju opravovať tam. Kúsok od Dratosanu ešte stretli kapitána Bastilena, od ktorého sa dozvedeli ďalšie zlé správy. Wylre bol zradený, je kdesi uväznený a jeho podporovatelia museli utiecť. A keďže Nerxus by mohol vedieť, kde Wylre je, družina mala ďalší dôvod, aby ho navštívila. Bon Bardina vo svojom zúfalom hneve dokonca žiadala vietor o pomoc, čo napodiv vyšlo. Plavba trvala miesto troch len dva dni.

    Keď postavy dorazili k ostrovu Anchorage, našli tam Dračí hnev – poslednú Nerxovu loď. Po krátkom zhodnotení plánov sa rozhodli, že Dračí hnev vyhodia do vzduchu výbušninami, ktoré vytvorili Haldaer a Emdrak. Bon Bardina zneviditeľnila Drakona, ktorý bol vďaka Ashirokunovej šupine imúnny voči force damage, priletel k lodi, nevidený napchal výbušniny do poškodenej časti a odpálil ich. Ako loď doslova vyletela do vzduchu, zvyšok družiny spolu s Patrekom vystúpil na ostrov Anchorage, všetcí pripravení vykonať spravodlivú pomstu.

Zdieľanie

Žiadne komentáre

Možnosť pridávať komentáre je momentálne uzamknutá.