Party Luck Points
m
Loader image
Loader image
Back to Top

A05E04 – Dozvuky boja   

A05E04 – Dozvuky boja   

 Po vyčerpávajúcom boji bola dedina v plameňoch. Bola povolaná posádka Lode slobodných, aby pomohla s hasením, zatiaľ čo naši hrdinovia vypočúvali posledných dvoch preživších pirátov. Dozvedeli sa, že Nerxus nie je na ostrove Anchorage, ale vo Veľkom strome, no ako obyčajní členovia posádky nemali ďalšie informácie. Družina sa rozhodla prehľadať Nerxov dom. Našli tam luxusný nábytok, ktorí sa rozhodli zhabať v prospech obyvateľov zničeného mestečka, aby mali peniaze na nový začiatok. V jednej zamknutej skrini našli okrem hŕby peňazí aj mocný magický predmet – mýtickú korunku pre Bon Bardinu. Nerxov dom potom podpálili.

    Nasledovne prehľadali aj sídlo Garreta Harlowa, vládcu ostrova. Po jeho prehľadaní našli ďalší menší poklad. Vo väzení pod sídlom sa rozhodli vypočuť Aerola, ktorý bol ešte stále premenený na slimáka. Počas pomerne drsného výsluchu – Emdrak Aerolovi zlomil kladivom nohu – sa dozvedeli, že Nerxus sa vrátil do Veľkého stromu kvôli pomoci Caeruleusire. Tá odhalila jeho plány na zmenu na skutočného draka, no rozhodla sa mu pomôcť. Na oplátku žiadala, aby pred tým, ako mu ona pomôže so zmenou, magicky posilnil ju. Preto sa Nerxus vrátil do Veľkého stromu – kvôli výskumu pre Caeruleusiru. Družina sa od Aerola tiež dozvedela, že Wylre je uväznený v kasíne na Gamblerovom ostrove, a že majiteľ Gamblerovho ostrova Mortan Daur pomohol pirátom vyvinúť akúsi nebezpečnú zbraň, Aerol nevedel akú. Naši hrdinovia sa rozhodli, že ich ďalším cieľom bude kasíno. Potom rozhodli o Aerolovom osude – nezabili ho, miesto toho skončí v Procampure, kde z neho možno ešte niečo vypočúvaním dostanú.

    Keď sa hrdinovia vrátili na ostrov, Bon Bardina vyzvala obyvateľov, aby už nespolupracovali s pirátmi. Tí odpovedali, že oni ani nechceli, ale nemali na výber. Po krátkom rozhovore sa družina rozhodla, že 50 obyvateľov ostrova Anchorage prevezú do Dratosanu, aby tam mohli začať nový život. Tiež sa bavili o tom, že neskôr by tu mohol Procampur vybudovať predsunutú pevnosť. Nebolo treba veľa presviedčania, dedinčania si zbalili to málo, čo im patrilo a nalodili sa. Cesta na Dratosan trvala až štyri dni, lebo Loď slobodných bola trochu preťažená, ale doplavila sa v poriadku. Dratosanci veľkoryso prijali nových priateľov, ktorí sa pridali k obnove zničeného mesta.

Zdieľanie

Žiadne komentáre

Možnosť pridávať komentáre je momentálne uzamknutá.