Party Luck Points
m
Loader image
Loader image
Back to Top

A01E06 – Skrotenie Phandalinu

A01E06 – Skrotenie Phandalinu

V jaskyniach pod Tresendarovským panstvom sa nachádzala skrýša Redbrandovcov. Po tom, čo sa družine podarilo zajať vodcu Redbrandovcov – Iarna „Glasstaffa“ Albreka sa dobrodruhovia rozhodli ešte vypočuť bugbearov prebývajúcich v jednej z miestností. Po krátkom rozhovore vypukol boj a hrdinom sa podarilo bugbearov aj s ich vodcom Moskom zneškodniť. Po zabití bugbearov sa hrdinom podarilo prebrať goblina, ktorý hneď ako vypukol boj upadol do bezvedomia. Keď od neho zistili potrebné informácie ohľadom Cragmawského zámku, Daran sa rozhodol, že by bolo vhodné mať na svojom statku nejakú výpomoc pre prípad, že by sa zdržal pri dobrodružnom živote ešte o chvíľu dlhšie. Goblina Droopa tak  nechali strážiť zviazného Glasstaffa a rozhodli sa ešte vyčistiť skrýšu definitívne a to aj od posledných štyroch Redbrandovcov hrajúcich kocky.

Po epickom nástupe Noxa v podobe veľkého hnedého medveďa, na ktorého chrbáte sa viezol trpaslík Krammond ostali okrem medveďa hnedé aj spodky Redbrandovcov, čo znamenalo (aj s ich intoxikáciou nápojmi rôznej sily), že boj v tejto miestnosti bol veľmi krátky.

Hrdinovia potom odovzdali Glasstaffa na radnicu, kde bol Sildar veľmi sklamaný z cesty, na ktorú sa jeho starý známy (aj spolubojovník a člen Aliancie lordov) vydal a prisľúbil odoslať ho do Neverwinteru, kde bude vykonaná spravodlivosť. Hrdinovia Sildarovi predstavili Droopa a zaručili sa za jeho neškodnosť voči ostatným obyvateľom Phandalinu. Sildar oboznámil hrdinov z niekoľkými problémami, o ktorých sa dozvedel po tom, čo sa dostal na radnicu. Potom sa družina odobrala späť do Daranovho domu, kde si po večernej očiste (a spoločnom kúpeli dvoch vojnami a rôznymi kompániami ostrieľanými Daranom a Krammondom) spoločne pripili na zdravie špecialitou, ktorú uvaril Krammond. Volalo sa to Algale a nikto z hrdinov takéto pivo ešte nepil, dokonca ani nič lepšie.

Nasledovali chvíle, kedy hrdinovia prezradili čo-to o sebe a svojom pôvode a cestách, ktoré ich viedli až do Neverwinteru a k spoločnému stretnutiu. Pred definitívnym uložením na spánok sa ešte rozhodli, ktorým smerom povedú ich ďalšie kroky aj vzhľadom k informáciám a novým výzvam, ktoré pred nich postavil Sildar na radnici.

Zdieľanie

Žiadne komentáre

Možnosť pridávať komentáre je momentálne uzamknutá.