Party Luck Points
m
Loader image
Loader image
Back to Top

A01E07 – Cragmawský hrad

A01E07 – Cragmawský hrad

Nastalo krásne ráno, kedy sa hrdinovia v Daranovom dome rozhodli vydať sa na cestu a pokúsiť sa zachrániť Gundrena Rockseekera. Ich posledné informácie nasvedčovali tomu, že by Gundren mohol byť u kráľa Grola v Cragmawskom zámku asi deň cesty od Phandalinu v Neverwinterskom lese.

Daran však družinu prehovoril, že by bolo dobré skúsiť navštíviť Adabru, ktorá žije v starom mlyne asi dve hodiny južne od Phandalinu. Adabra je bylinkárka, ktorá by mohla mať k dispozícii na predaj liečivé lektvary.

Družina dorazila k starému mlynu zrejme na poslednú chvíľu, pretože z druhého poschodia na nich z okna volala Adabra, ku ktorej sa hlavnými dverami pokúšala dostať manticora. Manticora mala zálusk na ľudské mäso, ale družina zaútočila a spločnými silami ju skolila. Adabra sa im za pomoc vrelo poďakovala a predala im všetky liečivé lektvary, ktoré mala za zvýhodnenú cenu (ako pre záchrancov).

Takto zásobení sa hrdinovia vybrali hľadať Cragmawský zámok. Po príchode na miesto zistili, že tento „zámok“ kedysi mohla byť celkom mocná pevnosť zložená zo siedmych vysokých a pevných veží, avšak čas a lesné tvory z neho zanechali ruinu, do ktorej kráľ Grol nasťahoval svojich poskokov – goblinov, hobgoblinov a bugbearov.

Po príchode, keď zistili, že je tma sa družina utáborila hlbšie v lese a Doerin sa rozhodla ísť preskúmať bezprostredné okolie zámku. Doe zistila tri možné vstupy do zámku, odsledovala počet strieľní a veží a zistila, že v blízkom okolí hradu nie sú nastražené žiadne pasce.

Nadránom tesne pred útokom ešte družina poslala Noxa, ktorý sa premenil na malého pavúka, aby si obzrel aj vnútro hradu a zistil počet hliadok a prípadné rozmiestnenie nepriateľov. Noxovi sa nenápadne podarilo vyskúmať, že okrem štyroch stráží pri hlavnej bráne takmer všetci v hrade spia a poradilo sa mu aj zistiť, kde spí Grol spolu so svojím vlkom. V tejto miestnosti našiel aj Gundrena. Pavúk Nox našiel aj skvelý spôsob, ako sa nenápadne dostať do hradu – zrútenou a slabo zamaskovanou stenou zo severu.

Keďže tento vchod bol aj najbližšie k miestnostiam kráľa Grola, družina sa rozhodla ho použiť a takticky obsadiť jednu miestnosť, do ktorej boli len dva vstupy. Toto sa im podarilo v tichosti, ale keď chcel Atrei vojsť do siene kráľa Grola, zaňuchal ho jeho vlk, ktorý zobudil aj Grola. Grolovi sa podarilo zraniť niektorých členov družiny a privolať najbližšiu hliadku, avšak to bolo posledné, na čo sa zmohol. Družina po boji zistila, že Gundren je v bezvedomí, ale živý. Podarilo sa im nájsť aj Gundrenovu mapu, na čo však z vedľajšej miestnosti vybehla na prekvapenie mnohých drowka, ktorá stihla Gundrenovým smerom ešte hodiť dýku a dala sa na útek.

Noxovi (teraz už v podobe medveďa) sa podarilo drowku chytiť, zviazali ju a spolu s Gundrenom vyniesli z hradu do lesa…

Zdieľanie

Žiadne komentáre

Možnosť pridávať komentáre je momentálne uzamknutá.