Party Luck Points
m
Loader image
Loader image
Back to Top

A01E05 – Vydymenie Redbrandovcov pt. II

A01E05 – Vydymenie Redbrandovcov pt. II

Po vstupe do krypty objavila družina tri sarkofágy, pri ktorých ležali tri kostry. Keď sa Daran rozhodol jednu z kostier štuchnúť svojou partizánou, podarilo sa mu ju zničiť, avšak ostatné dve kostry ožili a začal sa boj. Dobrodruhovia z neho vyšli víťazne, a keď sa potom pozreli do sarkofágov, v každom našli pečatný prsteň Tresendarovcov. Pri ďalšom preskúmavaní chodieb vedúcich od hrobky sa Doe podarilo spadnúť do nastraženej jamy, avšak ostatní (okrem Atreia) si už dali pozor. Za pomoci Daranovho nápadu sa im jamu podarilo obísť a v ďalších priestoroch našli východ von, ďalšie skladisko, v ktorom boli sudy so zásobami a aj cisterna na zachytávanie vody. Pri prehľadávaní sudov z vedľajšej miestnosti vykukol jeden bandita, na ktorého Doe vystrelila. Lenže bandita nebol len jeden a v ľutom boji sa im podarilo dostať Noxa do bezvedomia. Ostatní hrdinovia však  nepriateľov zdolali a v miestnosti, z ktorej vyšli našli ďalšie sudy so zásobami, postele a ďalšie červené plášte. Pri lepšom pohľade do cisterny našli nepremokavé vrece s niekoľkými zaujímavými predmetmi.
Potom, čo nenašli nič ďalšie zaujímavé, vrátili sa hrdinovia do kobky a skúsili otvoriť ďalšie neprebádané dvere. Za dverami striehli ďalší banditi, ktorí ale znova skončili veľmi nešťastne aj vďaka Noxovi, ktorý sa zmenil na veľkého hnedého medveďa. Za dverami po boji objavili troch obyvateľov Phandalinu – Mirna Dedrar a jej dve deti zrejme uväznené s úmyslom neskôr ich predať do otroctva. Vidiac známych v takejto pozícii dobiela rozpáleny Daran ich v poriadku odprevadil k východu, kde mu Mirna porozprávala o smaragdovom náhrdelníku, ktorý by mal byť schovaný niekde medzi ruinami mestečka Thundertree a ktorý (ak by tam niekedy šli) si môžu hrdinovia nechať ako odmenu za záchranu.
Po odprevadení Mirny a jej detí von sa hrdinovia konečne rozhodli nájsť a konfrontovať Glasstaffa. Ešte predtým natrafili na zbrojnicu plnú zbraní, pripravili plán – mečmi zahasprovali dvere k bugbearom a ku kockárom a vo dvoch skupinách sa rozhodli preskúmať poslednú neprebádanú oblasť tohto podzemia. Daran, Jaman a Atrei sa rozhodli vstúpiť cez dvere oproti hráčov kociek a Nox, Doe a Krammond sa rozhodli počkať pri tajných dverách do skladu.

Prvá trojica objavila alchimystickú dielňu, z ktorej viedli ďalšie dvere. Pred čakajúcou trojicou sa zrazu tajné dvere otvorili a oni narazili na očividne utekajúceho Glasstaffa. Ten vidiac očividnú presilu sa rozhodol spolupracovať a nechal sa zajať. Hrdinovia aj za pomoci niekoľkých zlomených prstov z neho extrahovali dôležité informácie o Čiernom pavúkovi a o možnej lokácii Cragmawského hradu. O tejto by mohli vedieť práve v južnej časti podzemia sa nachádzajúci bugbeari. Po prehľadaní Glasstaffovho majetku hrdinovia našli truhlicu plnú vynikajúcich vecí a tiež list, z ktorého vyplynulo, že Glasstaff je Sildarom hľadaný kúzelník Iarno Albrek.

Po tomto odhalení sa družina rozhodla ísť sa pokúsiť vypočuť bugbearov….

Zdieľanie

Žiadne komentáre

Možnosť pridávať komentáre je momentálne uzamknutá.