Party Luck Points
m
Loader image
Loader image
Back to Top

A01E04 – Vydymenie Redbrandovcov pt. I

A01E04 – Vydymenie Redbrandovcov pt. I

Po krátkom boji na námestí sa dobrodruhom podarilo zajať jedného z Redbrandovcov, ktorý im prezradil cenné informácie o lokácii a niektorých nástrahách Redbrandovskej skrýše. Zistili, že skrýša, v ktorej sa pripravujú zásielky pre Čierneho pavúka sa nachádza pod ruinami domu Tresendarovcov a okrem Redbrandovcov tam sídli aj ich šéf Glasstaff a priestory chráni akási okatá príšera.
Dobrodruhovia sa dozvedeli aj o tajnom tuneli, cez ktorý sa dá do skrýše prejsť. Zajatec ich tam odviedol a povedal im aj, že všetci v červených plášťoch sú v podzemí v bezpečí. Družina sa rozhodla vrátiť do mestečka k ostatným mŕtvolám (ktoré zahrabal Toblen s pomocníkmi vo svojom hnojisku), aby si od nich vzali plášte. Popri tom stretli aj Darana, ktorý sa konečne pripravil a išiel na stretnutie s družinou. Rýchlo bol informovaný o vývoji a všetci sa pobrali k vchodu do tunela. Tu sa Krammond postaral o zajatca a všetci (aj s Jamanom, ktorý sa k nim pridal) sa vybrali dovnútra tunela.

Pri vstupe do jaskyne stretli „okatého strážcu“, ktorým bol pološialený nothic túžiaci po čerstvom mäse. K tomuto účelu skvele poslúžila mŕtvola zajatca a nothic sa s príšernou večerou odobral do svojej jaskyne.
Krammondovou neopatrnosťou sa pri prehľadávaní jaskyne pod ním preboril most a na spodu jaskyne našiel truhlicu, v ktorej bol okrem iného aj veľmi pekný a zaujímavý meč.
Ďalším preskúmavaním podzemia dobrodruhovia objavili dve miestnosti – v jednej našli bugbearov a jedného goblina, v druhej Redbrandovcov hrajúcich kocky. Jaman sa pridal k hre potom, čo sa mu opitých hráčov podarilo presvedčiť, že je jeden z nových rekrútov a dozvedel sa pri hre ďalšie zaujímavé informácie, medziiným aj polohu Glasstaffových miestností.
Severne od prírodnej jaskyne s nothicom sa dobrodruhom v miestnosti plnej sudov podarilo objaviť dvoje tajné dvere. Za jednými z týchto tajných dverí objavili krátku chodbičku a za ňou kryptu…

Družina dorazila do mestečka Phandalin spolu so Sildarom Halwinterom. Ten sa išiel ubytovať do hostinca pri hlavnej ceste menom Stonehill Inn. Pozval aj družinu, avšak ešte predtým im povedal, že voz so zásobami majú odviezť k Elmarovi Barthenovi do jeho obchodu. Po krátkom rozhovore s Elmarom hrdinovia zistili, že v mestečku sa dejú nejaké nepríjemnosti, ktoré spôsobujú banditi hovoriaci si Redbrandovci. Údajne nosia červené oblečenie. Po krátkom rozhovore s Elmarom sa družina tiež vybrala do Stonehill Innu, kde sa však už so Sildarom nestretli – ako im povedal majiteľ hostinca Toblen Stonehill, Sildar sa odobral do prenajatej izby. Postavy si posadali v hostinci, objednali si zvyšné izby aj s večerou a raňajkami (na Krammondovo veľké sklamanie v hostinci nemali Algale) a začali sa trochu socializovať s miestnymi. Dozvedeli sa ďalšie informácie o Redbrandovcoch, ale aj iných obyvateľoch Phandalinu. Potom sa pobrali spať.

Na druhý deň sa rozhodli rozdeliť skupinu, aby stihli navštíviť viacero obyvateľov Phandalinu – Krammond chcel navštíviť sestru Garaele, Doe s Noxom sa chceli pozrieť na radnicu. Obe návštevy postavám pomohli zistiť niečo viac o pomeroch v mestečku a ešte mali tieto postavy (okrem sestry Garaele aj starosta Harbin Wester) pre hrdinov nejaké úlohy. Všetci sa bez ujmy stretli na námestíčku a spoločne išli navštíviť bývalého veterána Darana Edermatha. Ten ich sebe vlastným spôsobom privítal, a po krátkom rozhovore (a ešte kratšom presviedčaní) privolil, že hrdinom pomôže vysporiadať sa s Redbrandovcami. Hrdinovia sa s Daranom dohodli, že sa stretnú o dve hodiny u Toblena v hostinci (Daran povedal, že si prinesie vlastné pitie) a išli ešte k Elmarovi Barthenovi na krátky nákup.

Keď vyšli z obchodu, pred hostincom ich čakali piati v červenom oblečení chlapi, ktorí zrejme hľadali boj a násilie. Ten samozrejme aj dostali, avšak pre štyroch z nich to bol boj posledný. Piateho sa aj s pomocou neznámeho cudzinca podarilo hrdinom zajať.

Cudzinec sa predstavil ako Jaman Kelísim….

Zdieľanie

Žiadne komentáre

Možnosť pridávať komentáre je momentálne uzamknutá.