Party Luck Points
m
Loader image
Loader image
Back to Top

A01E02 – Cragmaw Hideout

A01E02 – Cragmaw Hideout

Po krátkom súboji pred vchodom do jaskyne sa dobrodruhovia rozhodli vstúpiť. Hneď v prvej malej jaskyni – napravo pár krokov od vchodu ich postup na chvíľu zastavili tri vlky priviazané reťazou o stalagmit. Očividne vyhladované zvieratá dostali trochu nažrať a Nox ich za pomoci svojich schopností (Animal Handling) upokojil. Na konci jaskyne si Krammond všimol akýsi „komín“ vedúci kolmo hore. Keď doň nazrel a pokúsil sa vyšplhať hore, zistil, že sa mu to celkom dobre podarilo. Úplne navrchu nazrel do jaskyne s dvoma goblinmi, vlkom a bugbearom Klargom – vodcom tunajšej bunky. Zatiaľ sa Atrei pokúsil postúpiť ďalej do jaskyne popri prúde potôčika a všimol si nad potokom most a na moste goblina. Nebol ale dostatočne opatrný a strážny goblin si ho všimol. Na chvíľu zmizol a potom sa ozval obrovský huriavk a hukot vody. Nastala povodeň, ktorá Atreia spláchla až na priestranstvo pred jaskyňou. Niekedy v tom momente si Krammondovu hlavu vykúkajúcu z „komína“ všimol Klarg, ktorý spustil poplach a nastal ťažký boj. Počas boja sa družine podarilo zabiť niekoľkých goblinov, Doe s Atreiom sa podarilo niekoľkých ďalších vyplašiť, Krammond sa zošuchol dole „komínom“, aby sa mohol zapojiť do boja, jeden goblin to chcel skúsiť podobne, ale neudržal sa a zraneniam z pádu podľahol. Goblini spustili aj druhú povodeň, ktorá ale nikoho nezasiahla.

Po ťažkom boji, kedy sa Doe stretla priamo s Klargom sa družine podarilo vyviaznuť vďaka ľsti – Doe opäť predstierala, že ju poslal Čierny pavúk po dohode s kráľom Grolom z kaštieľa a že majú okamžite priviesť aj zvyšného zajatca. Ako sa následne dobrodruhovia dozvedeli, ďalším zajatcom bol Sildar Hallwinter, ktorého sa im takto podarilo oslobodiť. Ten ich požiadal, aby ho čo najskôr odprevadili do Phandalinu, kde mal aj vlastné poslanie – hľadať mága menom Iarno Albrek, ktorý išiel do Phandalinu asi pred dvoma mesiacmi na pokyn Aliancie Lordov. Odvtedy o ňom v Aliancii nemajú žiadne správy.

Cestou im porozprával o tom, čo vlastne bratia Rockseekerovci našli:

Pred viac ako päťsto rokmi vytvorili klany trpaslíkov a gnómov dohodu nazvanú Phandelverský pakt, podľa ktorej zdieľali bohatú baňu v zvláštnej jaskyni Wave Echo Cave (jaskyňa Hromových ozvien). Okrem nerastného bohatstva tu bola aj veľká magická sila. Ľudskí mágovia sa spojili s trpaslíkmi a gnómami, aby zviedli a zviazali túto silu do obrovskej vyhne (nazvanej Vyhňa kúzel), kde bolo možné vykovať kúzelné predmety. Časy boli dobré a neďaleké ľudské mestečko Phandalin tiež rozkvitalo. Ale potom prišla pohroma v podobe orkskej hordy, ktorá sa prehnala celým severom a spustošila všetko, čo jej stálo v ceste. Silná jednotka orkov, podporená žoldnierskymi kúzelníkmi, zaútočila aj na Wave Echo Cave, aby sa zmocnila ich bohatstva a kúzelných pokladov. Ľudskí kúzelníci bojovali po boku svojich trpasličích a gnómskych spojencov, aby Vyhňu kúzel ubránili a rozpútala sa magická bitka, ktorá zničila väčšinu jaskyne. Následné zemetrasenie a zosuvy pôdy prežila len hŕstka tvorov a Wave Echo Cave zmizla z máp. Príbehy o pochovanom bohatstve po stáročia lákali hľadačov pokladov a iných prospechárov do okolia Phandalinu, ale nikto v hľadaní bane neuspel. V nedávnych rokoch sa do oblasti vrátili osadníci. Phandalin je teraz drsná osada (mestečko) na okraji civilizácie. Trojica trpaslíkov – bratia Rockseekerovci (Gundren, Nundro a Tharden) – objavili vstup do Wave Echo Cave a plánujú baňu znovu otvoriť.

Niekto iný má ale očividne o bohatstvo a kúzelné predmety záujem tiež – záhadná postava, ktorá si hovorí Čierny pavúk nechala Gundrena uniesť goblinmi a spolu s ním aj mapu do jaskyne.

Po niekoľkých dobrodružstvách postavy zastali s pohľadom na Phandalin. Zásoby sa im podarilo doručiť.

Zdieľanie

Žiadne komentáre

Možnosť pridávať komentáre je momentálne uzamknutá.